Materace ortopedyczne dlaczego wzbudzają w nas strach?

materace ortopedyczneMaterace ortopedyczne są obecne na rynku od dawna. Mimo to, wciąż kojarzą się nam niemal wyłącznie z łóżkami ortopedycznymi, w wyniku czego wiele osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa „cierpi” korzystając z tradycyjnych materacy zamiast materacy ortopedycznych.

 

 

Czym jest materac ortopedyczny?

Określenie ortopedia pochodzi od greckich słów ortos i pedia. Słowo ortos możemy tłumaczyć jako prosty lub prawidłowy, podczas gdy słowo pedia oznacza wzrost. Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem zmian w aparacie ruchu, a także badaniem sposobów ich uniknięcia. W prawdzie materace ortopedyczne nie leczą wad postawy oraz zwyrodnień narządu ruchu, jednak mogą nas wspierać w walce z bólem i dyskomfortem poprzez zapewnienie prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas snu.

Oczywiście nie każdy materac ortopedyczny spełnia swoją rolę, nie wystarczy tu etykietka producenta. Z prawdziwym materacem ortopedycznym mamy do czynienia wówczas, gdy podczas snu kręgosłup pozostaje w prawidłowej pozycji. Co to oznacza? Przede wszystkim, że nie wygina się w łuk, do czego dochodzi bardzo często w sytuacji, kiedy materac jest za miękki w stosunku do masy naszego ciała. Materace ortopedyczne są projektowane i konstruowane w taki sposób, żeby całą swoją strukturą przystosowywać się do systemu mięśni i kości danego użytkownika, jednocześnie pomagając utrzymać podczas snu wspomnianą już wyżej prawidłową pozycję kręgosłupa. Zachowując balans poszczególnych grup mięśni oraz prawidłowe obciążenie kręgosłupa materace te zmniejszają szkodliwy wpływ na nerwy peryferyjne. W praktyce oznacza to, że podczas korzystania z materaca ortopedycznego mięśnie szyi rozluźniają się gwarantując komfortowy i zdrowy wypoczynek.  

Materace ortopedyczne różne rodzaje

Decydując się na materac ortopedyczny nie jesteśmy „skazani” konkretny rodzaj materaca. Tak naprawdę, możemy wybierać spośród naprawdę szerokiej i zróżnicowanej oferty, na którą składają się m.in.:

-        materace ortopedyczne piankowo-lateksowe,

-        materace piankowe,

-        materace ortopedyczne sprężynowe,

-        materace kieszeniowo-piankowe,

-        materace kieszeniowe,

-        materace ortopedyczne lateksowe,

-        materace kieszeniowo-lateksowe.

Tak duża różnorodność sprawia, że z łatwością możemy wybrać materac ortopedyczny dopasowany do potrzeb naszego organizmu, jednocześnie nie rezygnując z komfortu snu w swojej ulubionej pozycji. Dodatkową zaletą różnorodności ofertowej w zakresie dostępnych materacy ortopedycznych jest naprawdę duży wybór pod względem dostępnych twardości oraz rozmiarów materacy gotowych.

Materace ortopedyczne na zamówienie

Fakt, że korzystamy z łóżka o niestandardowych wymiarach nie oznacza, że musimy zapomnieć o zdrowym i komfortowym śnie, jaki zapewnia nam materac ortopedyczny. Coraz większa liczba producentów materacy oferuje materace ortopedyczne na zamówienie. Wybierając tę opcję mamy pewność, że materac będzie odpowiadał potrzebom naszego organizmu, jednocześnie idealnie wpasowując się w ramę łóżka.