Materace od łóżek hotelowych, czyli kilka słów o trikach zapewniających Gościom spokojny sen

Pokój hotelowy to przestrzeń, która z racji pełnionej funkcji musi wpisywać się w bardzo zróżnicowane potrzeby i oczekiwania wielu osób, również w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków do snu. Podstawowym elementem odpowiadającym za jakość snu jest łóżko, a właściwie materac. Materace do łóżek hotelowych muszą więc być tak wybierane, żeby trafiać w gusta jak największej liczby gości. Czy taki wybór materacy jest w ogóle możliwy?

 

 

Najczęściej popełniany błąd

Wiele hoteli wychodzi z założenia, że im bardziej miękki materac, tym wygodniej... Z pewnością pierwsze odczucie gości w tym zakresie jest bardzo podobne, nie ma przecież nic przyjemniejszego od zatopienia się w miękkiej pościeli. Podążając tym tropem, od hotelowych łóżek bardzo często trafiają materace o stopniu twardości na poziomie H2 (najbardziej miękkie materace na rynku). Tego typu materace zapewniają doskonałe pierwsze wrażenie. Niestety niemal gwarantują katastrofę w zakresie wygody snu, gdyż spanie na tak miękkim materacu dla wielu osób oznacza bolesną pobudkę. Jak więc zapewnić gościom poczucie luksusu bez porannego bólu kręgosłupa.

Poziom twardości materaca jak poruszać się w tych parametrach wybierając najlepsze materace do łóżek hotelowych?

Kluczem do sukcesu jest znajomości klasyfikacji poziomu twardości materacy oraz nawyków sennych potencjalnych gości. Jako że na te drugie nie mamy żadnego wpływu – absurdem byłaby próba podziału pokoi na pokoje dla osób śpiących na boku i pokoje dla osób preferujących spanie na brzuchu – możemy spróbować tak wybrać materace, żeby jak najlepiej spisywały się we wszystkich sytuacjach.

Twardość materaca określa parametr H. Parametr H mają materace na wymiar oraz gotowe produkty dostępne w sklepie. Jego wartość mieści się w granicach od H2 do H4, gdzie H4 to materac bardzo twardy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy wiele hoteli popełnia błąd wybierając materace o parametrze twardości na poziomie H2. Tymczasem najlepsze są materace do łóżek hotelowych na poziomie twardości H3 – H3,5. Dlaczego?

Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w poniższej tabeli, gdzie prezentujemy książkowy dobór materaca do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

 

H3

H3,5

H4

Osoba do 80 kg

 

Osoba powyżej 80 kg

 

 

Osoba śpiąca na boku

 

Osoba śpiąca na plecach bądź brzuchu

 

 


Jak widać materac o poziomie twardości H3,5 jest wyborem najbardziej uniwersalnym. Doskonale sprawdzi się dla osób o masie ciała powyżej 80 kilogramów, przy czym dla większości lżejszych użytkowników nie będzie zbyt twardy. To jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla osób, które śpią na boku. W przypadku osób śpiących na plecach lub brzuchu może się pojawić poczucie lekkiego dyskomfortu, co do twardości materaca, ale wcale nie musi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę masę ciała użytkownika. De facto, jedyne czego powinniśmy unikać zamawiając materace na wymiar do hotelu to materace zbyt miękkie (H2) oraz materace zbyt twarde (H4). Materace średnio twarde (H3 i H3,5) doskonale sprawdzą się w większości warunków zapewniając naszym gościom komfortowy sen.