Co może nam zaoferować producent materacy do spania?

materace na zamówienieOdpowiedź na pytanie zadane w tytule będzie się różnić w zależności do tego, czyją ofertę weźmiemy pod lupę. Marka New Yorker z Radzymina od lat z sukcesami projektuje i wykonuje materace na zamówienie łącząc przy tym sprawdzone rozwiązania z osiągnięciami najnowszych technologii. Dzięki temu materace New Yorker są naprawdę wygodne i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb swoich użytkowników. Jakie materace znajdziemy w ofercie marki? Na co zwrócić uwagę wybierając materac do swojej sypialni? Poniższy artykuł odpowiada na wiele pytań i wątpliwości dotyczących materacy – ich jakości, trwałości oraz różnorodności. Zachęcamy do lektury!

 

 

 

Materace na zamówienie

Jak już wspomnieliśmy marka oferuje bardzo zróżnicowane produkty, które wpisują się w potrzeby różnych użytkowników. Gdybyśmy chcieli zajrzeć do środka materacy New Yorker zobaczylibyśmy konstrukcje złożone z kilku warstw, które składają się odpowiednio na:

-        materac standardowy,

-        materac kokosowy,

-        materac lateksowo-kokosowy,

-        materac typu sułtan.

Czym różnią się od siebie poszczególne konstrukcje materacy? Odpowiedź na to pytanie prezentuje poniższa tabela, w której przedstawiamy poszczególne „warstwy” kolejnych modeli materacy.

 

 

Materac

 

standardowy

kokosowy

lateksowo-kokosowy

typu sułtan

Stopień twardości

H3

H4

H3,5

-

Wysokość materaca

18cm

18cm

20cm

-

Drewniana rama

X

X

X

Formatka sprężynowa bonell

Filc twardy impregnowany

Bawełniane włókniny rozprężające

Bawełniane włókniny ocieplające

Mata kokosowa

X

X

X

Mata kokosowa z warstwą Latexu

X

X

X

Włóknina typu owata

Materiał wierzchni pikowany

Od strony „zimnej” dodatkowa warstwa termoizolująca

X

 

Jak wybrać wygodny materac?

Każdy producent materacy do spania określa parametry oferowanych produktów. Do podstawowych informacji w tym zakresie należy m.in. wskazanie twardości materaca. To od tego parametru zależy, czy podczas snu będziemy się „zapadać” w głąb materaca (domena materacy miękkich) czy też nie. Poziom twardości materaca wyraża parametr H. Materace można podzielić na miękkie, średnio twarde i twarde, co przekłada się odpowiednio na wartość wskaźników H od H2 do H4, gdzie symbolem H2 określamy materac miękki.

Powszechnie przyjęło się sądzić, że najtwardsze materace są najlepsze. Mają za tym przemawiać względy zdrowotne, przede wszystkim zaś pozycja kręgosłupa podczas snu. W praktyce okazuje się, że zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac może obciążyć kręgosłup podczas nocnego odpoczynku sprawiając, że pobudka będzie bolesna.

Wybierając materac na zamówienie powinniśmy zwrócić uwagę na dwa czynniki – masa ciała oraz najczęstsze pozycje podczas snu. I tak, osoby ważące do 80 kilogramów bez obaw mogą wybrać materac o stopniu twardości H3, chyba że preferują spanie na boku. W przypadku osób śpiących na boku najlepiej sprawdzają się materace o wyższym stopniu twardości, a więc H3,5 i H4. Dla osób śpiących na plecach czy brzuchu najwygodniejsze okazują się materace o stopniu twardości H3. Osobom ważącym powyżej 80 kilogramów zaleca się materace o poziomie twardości przynajmniej H3,5. Tak twardy materac skutecznie chroni kręgosłup przed wyginaniem się w łuk podczas snu, dzięki czemu nie musimy się obawiać bolesnej pobudki.